Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 16 Plate GF 9 Oct 20 Snowy Slugs
5/157(cc) T King 52* P Hilless 25  J Christian 2/15
def Concord Briars U16 Gold
113 R Fahy 36  E . 3/16
Taylor Oval 
Under 16 Plate GF 9 Oct 20 Concord Briars U16 Maroon
1/173(cc) R Tuman 65* JW Kent 55*  
def Half Trackers
5/99(cc) J Gunning 29* J Wunsch 29*  JW Kent 2/7
Palmerston 103 
Under 14 Cup GF 9 Oct 20 Concord Briars U14 Black
7/95 J Roberts 34*  JW Strefner 3/15
def by Hornsby U14
3/120(cc) RJ McDowell 45* L Malandrino 31*  J Roberts 2/10
Deakin 105 
Under 14 Plate GF 9 Oct 20 Concord Briars U14 Maroon
6/95(cc) B Hannah 31*  J Cvetkovski 2/18
def by St George NSW
2/96 J O'SULLIVAN 31*  
Deakin 211 
Under 12 Shield GF 9 Oct 20 Sydney Thunder Junior
5/143(cc) H Naeem 37 N Patel 31 A Ajithkumar 26*  
def Concord Briars U12 Gold
6/39(cc)  R Naeem 2/0
Curtin 110 
Under 12 Shield GF 9 Oct 20 Strathfield Super Kings
4/113(cc) A Dwivedi 32*  
def Concord Briars U12 Black
5/64(cc)  
Duffy 101 
Under 12 Shield GF 9 Oct 20 Concord Briars U12 Maroon
3/53(cc)  
def by Canberra Cricket Academy Orange
5/54  
Chapman 102 
Under 14 Shield 5 9 Oct 20 Concord Briars u14 Gold
65  AJ Kerkham 2/9
def by Panthers 2.0
3/66 A Sunkari 39*  
Hughes 103 
Girls 11 Gold 7 28 Nov 20 Concord Briars Gold
v Leichhardt Wanderers Red
St Lukes Park (Oval 3) 
Girls 11 Maroon 7 28 Nov 20 Concord Briars Maroon
drew Concord Briars White
Queen Elizabeth 
Girls 11 Black 7 28 Nov 20 Concord Briars Black
drew RJCC Wicklets
Jessie Stewart Reserve 
Girls 13 Maroon 7 28 Nov 20 Concord Briars Maroons
drew Summer Hill
Greenlees Park 
U12 Sunday AM (Division 1) 7 29 Nov 20 Easts Piranhas
5/229(cc) E Copping 102* J Milne 58*  C Roberts 2/10
def by Concord Briars White
1/57(cc) M Everett 27  
Booralee Park (Oval 4) 
U12 Sunday AM (Division 2) 7 29 Nov 20 Concord Briars Maroon
4/130(cc) A Patel 35* A Jamwal 32*  F Herrig 2/4 N Puranik 2/17
def Marrickville Simpson
50  P Wood 2/1 M Barry 2/6
Edwards 
U12 Sunday AM (Division 2) 7 29 Nov 20 Easts Orcas
135 E Shand 55* J Ng 31  R Urbano 2/4
def by Concord Briars Gold
6/163(cc) W Malone 50  h mozley 2/26
Booralee Park (Oval 2) 
U12 Sunday AM (Division 2) 7 29 Nov 20 Concord Briars Black
3/71  I Levy 2/12
def Coastal Barras
67 Z Schapkaitz 25  A Lang 2/8
St Lukes Park (Oval 2) 
U13 Sunday AM (Division 1) 7 29 Nov 20 Concord Briars Maroons
5/175(cc) GJ Devlin 75* O Todd 27  
drew Balmain South Sydney Jets
Five Dock Park^ 
U15 Sunday AM/PM (Turf) 7 29 Nov 20 Concord Briars Maroons
v BYE
 
IWHJCA - Under 14 Saturday PM 7 28 Nov 20 Concord Briars Maroons
v Concord Briars Gold
Edwards 
IWHJCA - Under 10 BLUE 7 28 Nov 20 Concord Briars Maroon
11/108(cc)  T Nguyen 3/6 J de Groot 2/6
def by RHCC Mariners
8/176(cc) I Graham 25  
Arthur Walker Reserve (Arthur Walker Reserve) 
IWHJCA - Under 10 BLUE 7 28 Nov 20 RHCC Galleons
10/137(cc) O Forstinger-Stanjec 30*  
def by Concord Briars Black
5/168(cc)  
Westminster 
IWHJCA - Under 10 YELLOW 7 28 Nov 20 Concord Briars Gold
3/147(cc)  T T 2/10
def Iron Cove 1
10/56(cc)  J Scullion 3/6 C Burges 2/2 M Hahnel 2/11
Edwards 
IWHJCA - Under 10 YELLOW 7 28 Nov 20 Concord Briars Blue
118 (11 wickets)  
def by RHCC Jack Sparrows
165  
Queen Elizabeth 
IWHJCA - Under 10 YELLOW 7 28 Nov 20 Leichhardt Wanderers White
10/120(cc)  L Maiden 4/8 L Noyes 2/8
def by Concord Briars White
9/155(cc)  M Coote 2/3 J Tilgals 2/23
Timbrell Park (Timbrell Park - Oval #2) 
IWHJCA - Under 11 BLUE 7 28 Nov 20 Concord Briars Maroon
2/69 W Malone 27*  F Kitching 2/10
drew RHCC Swashbucklers
Arthur Walker Reserve (Arthur Walker Reserve) 
IWHJCA - Under 11 BLUE 7 28 Nov 20 Leichhardt Wanderers Red
7/179(cc) N Crosbie Smyth 41*  R Grant 2/8 M Lygoyris 2/9 R Lenord 2/18
def Concord Briars Black
7/115(cc)  N Crosbie Smyth 4/13
Timbrell Park (Timbrell Park - Oval #1) 
IWHJCA - Under 11 YELLOW 7 28 Nov 20 Balmain South Sydney Red
6/103(cc)  A Sukumaran 2/7
def by Concord Briars Blue
9/163(cc) v shah 27  C Paipetis 2/15 L Fisher 2/19
Waterfront Drive, Callan Park () 
IWHJCA - Under 11 YELLOW 7 28 Nov 20 Concord Briars Gold
drew RHCC Mariners
0/0  
Edwards 
IWHJCA - Under 11 YELLOW 7 28 Nov 20 Gladesville RSL Junior
7/159(cc) J Duncan 30* R Baskar 25*  C Papworth 2/14
drew Concord Briars White
Bremner Park () 
Girls 15 Maroon 7 28 Nov 20 Easts Hurricanes
def Concord Briars Maroon
Heffron Park (Oval 3) 
IWHJCA - Under 12 YELLOW 7 28 Nov 20 Concord Briars Gold
v BYE
 
IWHJCA - Under 12 YELLOW 7 28 Nov 20 Balmain South Sydney Green
109 T Lennox 34* W Boronski 27  A Khurram 2/3 A Marshall 2/9 L Peat 2/22
def by Concord Briars Maroons
1/112 B Suraparaju 26*  
Five Dock (Five Dock) 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 RHCC Blackbeards
v Concord Briars Maroon
Morrison Bay Park (Field 4 \/ 5) 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Concord Briars Gold
v RHCC Buccaneers
St Lukes Park (Oval 2) 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Concord Briars White
v RHCC Blackpearls
Jessie Stewart Reserve 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Concord Briars Green
v RHCC Jolly Rogers
Greenlees Park 
Concord Briars Black 7 28 Nov 20 Leichhardt Wanderers Black
v Concord Briars Black
Blackmore Oval 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Concord Briars Blue
2/91(cc)  
def Iron Cove Tigers Gower
3/52  
St Lukes Park (Oval 2) 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Concord Briars Yellow
v BYE
 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Concord Briars Black
v Iron Cove Perry
Cleeves 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Leichhardt Wanderers Black
v Concord Briars White
St Lukes Park (Oval 3) 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Iron Cove Lara
v Concord Briars Maroon
Cohen Park 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 7 28 Nov 20 Leichhardt Wanderers White
v Concord Briars Gold
Gladesville Reserve 
Boys NDJCA 15/16 Maroon 6 28 Nov 20 St Patrick's College Black
9/116(cc) J Buchanan 39  A Henderson 3/10 W Cellucci 3/18 H Sims 2/11
def by Concord Briars Maroon
6/118 Y Dalvi 28 H Sims 28  A Reen 2/15
Somerville Park 
Boys NDJCA 15/16 Gold 6 28 Nov 20 Concord Briars Gold
106  D Bunting 2/10 M Applegarth 2/25
def by Gladesville RSL Junior
5/169(cc) F Renu 48 S Govekar 29 M Applegarth 25  
Meadowbank (Field 7\/8) 
Boys NDJCA 14W 6 28 Nov 20 Concord Briars
4/129(cc) B Ronan 51*  
def St Patrick's College Gold
5/119 J Cleary 38 D O'Brien-Kratiuk 38  C STEEL 2/23
Strathfield Oval (Strathfield Oval - Oval #1) 
Boys NDJCA 13W Gold 6 28 Nov 20 Concord Briars Gold
167 T Irving 48 R Penwill 30*  D Dawar 2/24 T Knight 2/24
def Concord Briars Maroon
74  J Hannan 3/6 W McKiernan 2/9
LH Waud - Meadowbank 
Boys NDJCA 13W Black 6 28 Nov 20 BYE
Concord Briars Black
 
Joint IWH-CCNSW C Grade 7 28 Nov 20 Concord Briars Maroon
4/91 M O'Brien 26  
def Northmead Anglican Cricket Club
86  J Burt 5/10 C Beynon 2/11
St Lukes Park (Oval 2) 
Joint IWH-CCNSW C Grade 7 28 Nov 20 Concord Briars Gold
6/176(cc) D Cleary 51 R Whitting 47* T Stanmore 35  T Baueris 2/28
def Royal Nomads Cricket Club
137 R Huq 41 M Johnson 33  S Battagliolo 3/8 J Lopes 3/25 C Prentice 2/19
Timbrell Park (Timbrell Park - Oval #1)