Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 16 Plate GF 9 Oct 20 Snowy Slugs
5/157(cc) T King 52* P Hilless 25  J Christian 2/15
def Concord Briars U16 Gold
113 R Fahy 36  E . 3/16
Taylor Oval 
Under 16 Plate GF 9 Oct 20 Concord Briars U16 Maroon
1/173(cc) R Tuman 65* JW Kent 55*  
def Half Trackers
5/99(cc) J Gunning 29* J Wunsch 29*  JW Kent 2/7
Palmerston 103 
Under 14 Cup GF 9 Oct 20 Concord Briars U14 Black
7/95 J Roberts 34*  JW Strefner 3/15
def by Hornsby U14
3/120(cc) RJ McDowell 45* L Malandrino 31*  J Roberts 2/10
Deakin 105 
Under 14 Plate GF 9 Oct 20 Concord Briars U14 Maroon
6/95(cc) B Hannah 31*  J Cvetkovski 2/18
def by St George NSW
2/96 J O'SULLIVAN 31*  
Deakin 211 
Under 12 Shield GF 9 Oct 20 Sydney Thunder Junior
5/143(cc) H Naeem 37 N Patel 31 A Ajithkumar 26*  
def Concord Briars U12 Gold
6/39(cc)  R Naeem 2/0
Curtin 110 
Under 12 Shield GF 9 Oct 20 Strathfield Super Kings
4/113(cc) A Dwivedi 32*  
def Concord Briars U12 Black
5/64(cc)  
Duffy 101 
Under 12 Shield GF 9 Oct 20 Concord Briars U12 Maroon
3/53(cc)  
def by Canberra Cricket Academy Orange
5/54  
Chapman 102 
Under 14 Shield 5 9 Oct 20 Concord Briars u14 Gold
65  AJ Kerkham 2/9
def by Panthers 2.0
3/66 A Sunkari 39*  
Hughes 103 
U11 Girls SPRING (Division 2) 1 17 Oct 20 Concord Briars Gold
2/119(cc)  
def RJCC Belles
5/61(cc)  S Catton 2/5
St Lukes Park (Oval 3) 
U11 Girls SPRING (Division 1) 1 17 Oct 20 Concord Briars Maroon
2/110(cc)  
def Marrickville Pritchard
5/88(cc) E Wade 28*  A Butler 3/2
Queen Elizabeth 
U11 Girls SPRING (Division 1) 1 17 Oct 20 Concord Briars Black
2/102(cc)  
def by Concord Briars White
7/108(cc) M Day 28*  I Sauran 2/14
Jessie Stewart Reserve 
U13 Girls SPRING 1 17 Oct 20 Concord Briars Maroons
7/45  T Narayan 3/5 G Bitar 2/7
def by ACC
7/55(cc)  P Hancock 3/7 N Carvalho 2/11
Greenlees Park 
U12 Sunday AM (Division 1) 1 18 Oct 20 Balmain South Sydney Galahs
7/147(cc) A Hyde 32*  A Anand 2/8
def by Concord Briars White
4/189(cc) H Toemoe 37* A Virmani 35*  F Macgillivray 2/36
Campbell Park (Oval 1) 
U12 Sunday AM (Division 2) 1 18 Oct 20 Concord Briars Maroon
6/88(cc)  
def by Easts Orcas
89 E Shand 34  
Edwards 
U12 Sunday AM (Division 2) 1 18 Oct 20 Concord Briars Black
182 A Lang 55* R Scullion 36  
def Reddam Ravens
7/148(cc) A Khurram 38* O Bakes 33*  
Greenlees Park 
U12 Sunday AM (Division 2) 1 18 Oct 20 Easts Fireballs
94 Z Athanasopoulos 25  T Mehta 2/8
def by Concord Briars Gold
2/95(cc)  
Booralee Park (Oval 2) 
U13 Sunday AM (Division 1) 1 18 Oct 20 Balmain South Sydney Renegades
4/89(cc)  
def by Concord Briars Maroons
7/179(cc) GJ Devlin 44* L LUZZANI 32 J Edwards 27*  L Swanson 2/9 H Connors 2/15
Timbrell Park (Timbrell Park - Oval #1) 
U15 Sunday AM/PM (Turf) 1 18 Oct 20 Leichhardt Wanderers White
4/138 H Walawage 55* A MICHIE 29  
def Concord Briars Maroons
134  H Crakanthorp 5/31
Five Dock Park^ 
U17 Sunday AM/PM (Turf) 1 18 Oct 20 Concord Briars Maroons
def by Ryde Hunters Hill Pirates
Timbrell Park (Timbrell Park - Oval #1) 
IWHJCA - Under 14 Saturday PM 1 17 Oct 20 Concord Briars Maroons
132 B Seeto 31* P Kavuri 29  T Bermingham 3/11 F Leary 2/8
def by RHCC Blackbeards
3/136 T Bermingham 55* P Shah 41  
Bremner Park () 
IWHJCA - Under 14 Saturday PM 1 17 Oct 20 RHCC Galleons
72 R Pengilly 26  J Cheung 3/4 A Shrestha 2/6 L Eccleston 2/14
def by Concord Briars Gold
0/75 B Hannah 44* O Lang 25*  
Boronia Park (Oval 2) 
IWHJCA - Under 10 BLUE 1 17 Oct 20 Balmain South Sydney Red
6/104  O Frederick 2/9
v Concord Briars Maroon
Easton 
IWHJCA - Under 10 BLUE 1 17 Oct 20 Concord Briars Black
5/60(cc)  
def by Balmain South Sydney Bandicoots
7/73(cc)  
Arthur Walker Reserve (Arthur Walker Reserve) 
IWHJCA - Under 10 YELLOW 1 17 Oct 20 Concord Briars Blue
7/104(cc)  O McKINLEY 2/6 A Shrestha  2/10
def by Concord Briars Gold
9/109(cc)  A Mehta 6/11
Jessie Stewart Reserve 
IWHJCA - Under 10 YELLOW 1 17 Oct 20 Concord Briars Yellow
v Concord Briars White
Queen Elizabeth 
IWHJCA - Under 11 BLUE 1 17 Oct 20 Balmain South Sydney Gold
def Concord Briars Maroon
Easton 
IWHJCA - Under 11 BLUE 1 17 Oct 20 Concord Briars Black
9/121  C Felton 3/3 M Irvine Feeney 2/19
def by Balmain South Sydney Black
4/138(cc)  
Arthur Walker Reserve (Arthur Walker Reserve) 
IWHJCA - Under 11 YELLOW 1 17 Oct 20 Concord Briars Gold
0/141(cc)  
def Leichhardt Wanderers Silver
0/68(cc)  P Caccavari 4/2 R Minocha 3/8
Edwards 
IWHJCA - Under 11 YELLOW 1 17 Oct 20 RHCC Mariners
v Concord Briars Blue
Bremner Park () 
IWHJCA - Under 11 YELLOW 1 17 Oct 20 Leichhardt Wanderers Bronze
0/137(cc)  H Miller 3/9 L Holani 3/13 A Rao 3/15
def by Concord Briars White
0/181(cc)  J Doyle 2/4 A Mitchell 2/15
Timbrell Park (Timbrell Park - Oval #2) 
U15 Girls SPRING (Division 2) 1 17 Oct 20 Concord Briars Maroon
95 L Arnold 30*  A Toshack 3/6
def by Marrickville Pritchard
4/96 C Currie 29*  
Russell 
IWHJCA - Under 12 YELLOW 1 17 Oct 20 Concord Briars Gold
180 H Smith 28* A Yadav 28  J Wilson 3/29 T Volpato 2/18
def RHCC Jack Sparrows
106  M Hensley 2/5
St Lukes Park (Oval 2) 
IWHJCA - Under 12 YELLOW 1 17 Oct 20 Concord Briars Maroons
v BYE
 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Concord Briars Maroon
v BYE
 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Concord Briars Gold
v Concord Briars Black
Powells Creek Reserve (Oval 2) 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Concord Briars White
v Concord Briars Blue
Jessie Stewart Reserve 
IWHJCA - U9 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Concord Briars Yellow
3/62  
v Concord Briars Green
2/54(dec)  
St Lukes Park (Oval 3) 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Concord Briars Black
v Leichhardt Wanderers Red
Campbell Park (Oval 2) 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Iron Cove Punter
v Concord Briars Maroon
Greenlees Park 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Leichhardt Wanderers Black
v Concord Briars Gold
Cohen Park 
IWHJCA - U8 Master Blasters (Multiple Locations) 1 17 Oct 20 Concord Briars White
v Iron Cove White
Edwards